Poznańskie eliminacje SimChallenge 2024

Wspaniałe wieści z eliminacji Simchallenge w Poznaniu!

W dniu 19.03 odbyły się niezwykle emocjonujące ogólnopolskie eliminacje do zawodów Simchallenge! Pięć grup stanęło do rywalizacji, ale tylko cztery miały szansę wziąć udział w eliminacjach. Emocje sięgały zenitu podczas zmagania się dwóch grup w dogrywce, która wyłoniła zwycięską drużynę. Niestety, jedna z grup zapewne do końca życia zapamięta, że lekiem, o który chodziło w zadaniu był ... chlorek wapnia.

Każda z grup musiała zmierzyć się z dwoma scenariuszami oraz wziąć udział w specjalnie przygotowanych dla nich warsztatach. Pierwszy scenariusz dotyczył symulowanego pacjenta, który zgłosił się na SOR z poparzeniami ręki, ale czy wszystko było takie, jak się wydawało? W drugim scenariuszu pacjentka w tajemniczych króliczych uszach zgłosiła się z wysokim częstoskurczem.

Dodatkowe warsztaty sprawdzały umiejętności grup
w radzeniu sobie z krwotokami, testując ich zdolność do  szybkiego reagowania i zachowania zimnej krwi w trudnych sytuacjach. Na ostatnim warsztacie studenci mieli  okazję ćwiczyć rozbrajanie bomby przy użyciu wirtualnej rzeczywistości, który to był nie tylko testem umiejętności  praktycznych, ale także sprawdzianem komunikacji i zdolności przywódczych w grupie.

Po długich naradach i ciężkiej pracy sędziów, oto zwycięzcy, którzy będą reprezentować naszą uczelnię w Łodzi  w finale Simchallenge:

Dawid Woszczyk

Julia Janecka

Wiktora Zasada

Filip Lorek

Marcin Płonka

Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych przygotowaniach!

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację eliminacji. Koordynatorom, nauczycielom akademickim i sędziom.

Jeśli chcecie zobaczyć więcej zdjęć ze zmagań zapraszamy na naszego  Facebook 'a.