Symulowani Pacjenci - rekrutacja
Rekrutacja zamknięta
Zachęcamy do wzięcia udziału w tworzeniu nowej metody nauczania „Symulowany Pacjent (SP)”, która wykorzystywana jest w procesie edukacji przyszłych lekarzy, stomatologów, pielęgniarek, położnych oraz innych przedstawicieli systemu opieki zdrowotnej na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Metoda ta jest zachwalana przez studentów, prowadzących oraz samych Symulowanych Pacjentów, którzy otrzymują wynagrodzenie za przepracowany czas z przyszłymi medykami.
Kto może wziąć udział w rekrutacji?
- W rekrutacji może wziąć udział każdy kto chce przyczynić się do polepszenia jakości edukacji przyszłych medyków oraz spełni opisane wymagania.
Co robi Symulowany Pacjent?
- Symulowany Pacjent wspomaga edukację studentów poprzez odgrywanie zadanych ról przez prowadzących. Przykładowo w poniedziałek może boleć Cię brzuch, a w czwartek możesz mieć duszności.
Czy aktor musi dać się zbadać?
- Studenci badają pacjentów i na tej podstawie często stawiają diagnozę. Aktorzy wyrażają zgodę na podstawowe badanie przedmiotowe, które nie obejmuje okolic intymnych.
Czy mój udział w zajęciach będzie nagrywany i udostępniany osobom trzecim?
- Praca aktora opiera się na zapisie audio-video. Wszelkie nagrania służą do omówienia pracy studentów, po czym są automatycznie usuwane zgodnie z regulaminem jednostki.
Jak często będę brał udział w zajęciach?
- Wszystko zależy od dostępności aktora, ilości zajęć i liczebności grupy studenckiej w danym miesiącu.
W jaki sposób dowiem się o planowanych zajęciach?
- Symulowani Pacjenci zgłaszają swoją potencjalną dostępność przez elektroniczny formularz, na podstawie którego Koordynator programu przydziela stosowne godziny i informuje o tym z wyprzedzeniem poprzez e-mail.
Ile trwają zajęcia?
- W zależności od rodzaju zajęć, minimalna liczba godzin w poszczególnym dniu jest nie mniejsza niż 2 godziny dydaktyczne.
Czy jest to praca na pełen etat?
- Praca ta ma charakter dodatkowy i uzależniona jest od planu zajęć studentów.
W jakich godzinach pracuje Symulowany Pacjent?
- Aktorzy pracują podczas zajęć ze studentami i to ich plan jest punktem odniesienia. Zajęcia zaczynają się najwcześniej o 8:00 i kończą się zazwyczaj do 19:00. Grafik jest ustalany pod indywidualne predyspozycje aktora. Jeśli ktoś ma wolne tylko popołudnia, to tylko wtedy przydzielone zostaną mu zadania.
Czy za udział w projekcie przewidywane jest wynagrodzenie?
- Tak, każdy Symulowany Pacjent otrzymuje wynagrodzenie za godziny spędzone na zajęciach ze studentami.
Na jak długo będę zatrudniony?
- Zatrudnienie odbywa się w oparciu o umowę zlecenie, która podpisywana jest na rok akademicki. Na koniec miesiąca wystawiany jest rachunek, który opiewa na liczbę przepracowanych godzin w tym okresie.
Gdzie odbywają się zajęcia?
- Zajęcia odbywają się w Centrum Symulacji Medycznej przy ul. Rokietnickiej 7
Aby wziąć udział w dwuetapowej rekrutacji należy wypełnić kwestionariusz zgłoszeniowy. Dokumenty prosimy przesłać drogą mailową (sekretariatcsm@ump.edu.pl) lub za pomocą poczty tradycyjnej (Centrum Symulacji Medycznej; ul. Rokietnicka 7, 60-806 Poznań).