< Cofnij

Majowe szkolenie dla instruktorów nauczania metodą symulacji

Kolejne szkolenie dla instruktorów nauczania metodą symulacji zakończone. 

Kurs organizowany przez zespół poznańskiego Centrum Symulacji Medycznej tradycyjnie trwał dwa dni (20 i 21.05.2019). Uczestnicy pod czujnym i doświadczonym okiem instruktorów, którzy na co dzień zajmują się symulacją medyczną w CSM, przeszli szkolenie bez zarzutów. 

Podczas kursu przedstawiono możliwości jakie oferuje Centrum Symulacji, omówiono warsztat instruktora czyli między innymi aspekty bezpieczeństwa, sposoby przygotowania zajęć, wskazówki dotyczące pisania scenariusza, debriefing czy też zajęcia z symulowanym pacjentem. Tak jak w poprzednich edycjach, prowadzący stawiali na ćwiczenia praktyczne - przyszli instruktorzy prowadzili zajęcia i samodzielnie zapoznawali się ze sztuką symulacji medycznej. Tworzenie scenariuszy w grupach odbyło się drugiego dnia, a inwencja twórcza uczestników jak zwykle dokazała. 

Szkolenie skierowane było do osób, które pracują lub zamierzają pracować w CSM, chcą poznać metodę symulacji i posługiwać się nią w pracy ze studentami. Jeśli jesteś jedną z takich osób, zapraszamy na kolejną edycję szkolenia o której terminie będziemy informować poprzez stronę internetową.