SimChallenge 2021

ZAPRASZAMY NA FINAŁY W CENTRUM KONGRESOWO-DYDAKTYCZNYM W PIĄTEK 25.06 O 9:00 - WSTĘP WOLNY.

 

Ogólnopolskie zawody SimChallenge 

Dwudniowe rozgrywki odbędą się w dniach 24-25 czerwca 2021 roku w Centrum Symulacji Medycznej w Poznaniu.

Na czym to wszystko polega?

Zawody polegają na wykonaniu zadań praktycznych, które są ograniczone czasowo (zwykle 15-20 minut). Scenariusze wykorzystywane w trakcie zawodów wymagają zaangażowania całego zespołu w udzielanie pomocy pacjentowi, w stanie nagłego zagrożenia życia w warunkach szpitalnych lub poza szpitalnych. Prawidłowa realizacja zadania może wymagać od zespołu znajomości języka angielskiego. Konkurencje medyczne są oceniane w zakresie umiejętności technicznych oraz umiejętności miękkich.

Pamiętajcie, że najważniejsze w zawodach jest zaangażowanie i zdrowa rywalizacja, ale równie ważna jest zabawa ;) 

Tegoroczne zawody będą wyjątkowe ze względu na sytuację epidemiologiczną w naszym kraju w związku z czym prosimy o zachowanie ogólnoprzyjętych zasad sanitarnych. Jako organizatorzy zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań by zapewnić uczestnikom odpowiednie warunki podczas zawodów. 

Harmonogram SimChallenge:

W tym roku z racji ogólnopolskiego charakteru zawody będą trwały dwa dni. Dzień pierwszy (24.06) zostanie poświęcony na eliminacje, podczas których do wykonania będzie 6 zadań powiązanych z najważniejszymi elementami dydaktyki prowadzonej w Centrum Symulacji Medycznej. Poniżej przedstawiamy harmonogram, według którego zespoły będą startować w eliminacjach. Numery drużyn zostały przydzielone na podstawie kolejności zgłoszeń, o czym poinformujemy indywidualnie drogą mailową uczestników zawodów. Każdy zespół dostanie do dyspozycji własną salę, w której będzie mógł przygotować się do zadań i odpocząć pomiędzy nimi. 

Kolejność drużyn:

  1.  Toruń
  2. Katowice
  3. Poznań
  4. Kraków
  5. Olsztyn
  6. Lublin
  7. Wrocław
  8. Łódź
  9. Warszawa
  10. Szczecin

Drugiego dnia (25.06) o godzinie 9:00 zapraszamy do Centrum Kongresowo-Dydaktycznego UMP, gdzie ogłosimy drużyny zakwalifikowane do dalszej rozgrywki, a następnie rozpoczniemy finały, podczas których zostaną wyłonieni zwycięzcy tegorocznych zmagań. Zadania dla drużyn potrwają od 9:30 do 12:15, a zaraz po nich o godzinie 12:15 ogłosimy i nagrodzimy zwycięzców Ogólnopolskich Zawodów SimChallenge 2021 r.  

Kto bierze udział w zawodach?

W zawodach będzie uczestniczyło 10 drużyn z całej Polski, składających się z 5-ciu studentów oraz opiekuna.

7 marca w drodze eliminacji wyłonieni zostali reprezentanci Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marinkowskiego w Poznaniu, którzy będą reprezentować naszą uczelnię w zawodach ogólnopolskich. Serdecznie gratulujemy drużynie w składzie:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

SimChallenge Poznań 2019:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Do pobrania